GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 19:58   Güncelleme : 23-05-2022 19:58

EĞİTİM BİR SEN RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE YETKİDE 14.YIL

Rize de eğitim çalışanları iş kolunda İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sendika sayıları tespit çalışmaları tamamlandı.

EĞİTİM BİR SEN RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE YETKİDE 14.YIL

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet KİBAROĞLU başkanlığında, Rize’de örgütlü Sendika başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan yetkili sendika belirleme çalışması sonuçlanarak, tutanaklar imza altına alındı. 2022 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) oldu. 2070 üye sayısıyla Eğitim Bir-Sen Türkiye de örgütlü 45 sendika arasında en fazla üye sayısına ulaşarak yetkide 14.yılını geride bıraktı. Milli Eğitim Bakanlığında sendikalaşmaya bakıldığında Eğitim Bir Sen’in 30 yıldır emin adımlarla yürüttüğü sendikal mücadelede Rize de il genelinde tartışmasız lider olduğumuz görüldü. Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamada; İlimizde örgütlü diğer eğitim sendikalarının sendikamız üzerinden olumsuz algı oluşturarak yıpratmaya, kötülemeye çalışmasına rağmen, 45 sendika içinde en fazla üyeye sahip olarak haklı bir gururu üyeleriyle ve kamuoyu ile paylaşan Eğitim Bir Sen’in, Yetkili sendika olma başarısının tüm üyelerinin başarısı olduğu vurgulandı. “Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, ilçe yönetim kurullarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. İstikameti doğru olanın yolu zor olsa da ufku hep açık olur. Zaman, istikameti doğru, mücadelesi haklı olanlara güçlü bir gelecek armağan eder. Her doğru adım yarını tahkim eder, işi kolay kılar. Rize de gelenek bu yılda değişmedi, güvenle verilen yetki ancak başarıyla sürdürülebilir. Rize’de Yetkili Eğitim sendikası denilince her noktada Eğitim Bir Sen var. Hizmetlerimizi ve mücadelemizi bu zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız. Yükümüz ağır, aldığımız sorumluluğun farkındayız, bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Dünyada virüs salgını nedeniyle birçok mağduriyetler oluştu. Birçok ülkede ekonomilerde kırılmalar oldu. Ülkemizde de ekonomide sıkıntılar meydana geldi. Enflasyon %70’leri buldu. Ekonominin kötü gidişatına rağmen köklü sorunların çözümüne imza attık. Yetkili olduğumuz, yıllarda yüzlerce kazanıma imza atmıştık. Bu yıl yıllardır çalışanımızın talep ettiği 20 yeni kazanıma daha imza atmış, kronik hale gelmiş 3600 ek gösterge, uzmanlık-başöğretmenlik, öğretmen meslek kanunu, vergi indiriminde çalışanımız lehine başarılar elde ettik.

Eğitim çalışanlarının derdi ile dertlenmeyen, sorun çözmek yerine sorundan beslenen olmadık. Yalan dolana sapmadan, üyesini, eğitim çalışanını aldatmadan, algı üzerinden nemalanmadan, kazanımlarımızı anlatarak sendikacılık yaptık. Eğitim çalışanına kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz. Bazı sendikalar gibi yapmadığımız şeyi söylemedik.

Sorunları kaşıyarak çalışanımızı kandırmaya çalışmadık, çözüm önerilerimizi sunduk, başkalarının kazanımları üzerinden sendikacılık yapmadık. Emek hırsızlığı yapmadan sendikacılık yaptık. En büyük sermayemizin samimiyetimizdir. Eğitim çalışanlarına ilişkin onlarca nitelikli çalışmaya imza atan, pek çok sorunun çözüme kavuşturulmasını sağlayan, eğitim çalışanları adına kazanım üreten Eğitim-Bir-Sen “Yeni ufuklardan yeni umutlara” koşmaya devam edecek.

Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen’e üye olmaya davet ederken, bizi yetkide zirveye taşıyan tüm üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, İl-İlçe- genel merkez yönetim kurulu asil ve yedek üyelerimize, Kadın Komisyonları yönetimimize, emek ve gönül veren 2070 üyemize ve aynı ufka bakarak umutla bu memleketin yücelmesinde, kadim medeniyetimizin yeniden inşasında, eğitimin ve eğitimcinin hak ettiği yeri almasındaki mücadelemizde, emeğini, gönlünü ve dualarını bizimle paylaşan aziz milletimize sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.

 

Hüseyin KOCAMAN

Rize Eğitim Bir Sen Başkan Yardımcısı

Basın Yayın Sekreteri