GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 08:39   Güncelleme : 20-05-2022 08:50

Rize’de Sebahattin Apaydın Karma Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Rize’nin Pazar ilçesinde Fotoğraf sanatçılarının emeğine sahip çıkan Pazarlı hayırsever işadamı Sebahattin APAYDIN Karma Fotoğraf Sergisi düzenledi.

Rize’de Sebahattin Apaydın Karma Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Pazar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlecek olan fotoğraf sergisi havanın yağışlı olması nedeniyle, bugün saat 12:00’da Kaymakamlık hizmet binası giriş katında düzenlendi.

Fotoğraf sergisinin açılışını Pazar Kaymakamı Mustafa AKIN, Belediye Başkanı Ahmet BASA ve Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami KILIÇ ‘ın yaptığı, 15 fotoğraf sanatçısının eserinin yer aldığı sergiye ilgi büyüktü.

Fotoğraf sergisinde açılış konuşması yapan iş adamı Sebahattin APAYDIN; “Rize’mizin ve ilçemiz Pazar’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin harmanlandığı bu sergi aracılığıyla pek çok güzelliklerle sizleri buluşturmuş olduk. Rize-Artvin Havaalanımızın bulunduğu şehir olmamız sebebiyle bu tür tanıtım etkinliklerinin çokça yapılması lazım. Artık dağcılık ve doğa turizminin başlangıç noktası ilçemiz Pazar’dır. Kamuya ait dört tane, özel sektöre ait pek çok çay fabrikasını bünyesinde bulunduran Pazar, bacasız sermaye olarak bilinen turizmde de hak ettiği konuma gelmelidir. Bu arada bu etkinlik vesilesiyle Kaçkar dağından sonra 3 bin 711 metre yüksekliğiyle Kaçkarların ikinci büyük zirvesi olan Verçenik Dağına yaklaşık 80 sene evvel tırmanan ve ilk hatıra defterini zirveye koyup imzalayan Pazarlı dağcı merhum Hayrettin Taşkın’ı rahmetle anıyoruz. Ayrıca, ilçemizde başkanlığını yapmış olduğum ve amatör ligde faaliyet gösteren Pazar Derebaşıspor kulübünü kurdum. Şimdi fahri başkan olan Adem Taşkın ile kulübümüz faaliyetlerine devam etmektedir. Spor ve Sanat toplumsal iki değerdir. Bu nedenle Derebaşıspor kulübümüz ile dağcılık ve doğa sporları yapan ve de fotoğraf sanatıyla ilgilenen tüm dostlarımın yanındayım” dedi.

Fotoğraf sergisine Pazar ilçe Kaymakamı Mustafa Akın’ın yanı sıra Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, Pazarlı iş adamı Sebahattin Apaydın, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.