GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 11:57   Güncelleme : 10-03-2022 11:57

GÜNEYSU'DA YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası ilçe kutlama programı Ulucami İlkokulu tarafından gerçekleştirildi.

GÜNEYSU'DA YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına İlçe KaymakamI Arif OLTULU, Belediye Başkanı Rıfat ÖZER, Yeşilay Rize Şube Başkanı Prof.Dr. Hasan TÜRÜT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Kutlama programı saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından günün ve haftanın önemine ilişkin konuşmayı Yeşilay Rize Şube Başkanı Prof.Dr. Hasan TÜRÜT gerçekleştirdi.

Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen programı katılımcılar ilgiyle dinledi. Programda ayrıca teknoloji bağımlılığı konusunda da bilgilendirme sunumu yapıldı. Ulucami İlkokulu öğrencilerinin sergiledikleri skeçler, oratoryo, şiir dinletisi ve işaret diliyle sloganlar gösterisi hem kendi arkadaşları tarafından hem de programa katılanlar tarafından beğeni ile izlendi.

Kutlama Programı Hafta nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.