GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2022 18:35   Güncelleme : 23-02-2022 18:35

RTEÜ'de Akademik Yükselme Töreni Gerçekleştirildi

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2021 yılında Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna atanan öğretim elemanları için Akademik Yükselme Töreni gerçekleştirildi.

RTEÜ'de Akademik Yükselme Töreni Gerçekleştirildi

Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşımızın söylenmesi ile başladı.

Programda, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

KARAMAN konuşmasına,  2021 yılı içerisinde başta salgın ve terörle mücadelede olmak üzere, sel, heyelan ve orman yangını gibi afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm yakınlarına başsağlığı, tedavileri devam edenlere de acil şifalar dileyerek, salgın sürecinde en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarını sunarak başladı.

2006 yılında kurulmuş olan Üniversite kuruluşunun 16. yılında fiziki altyapı, akademik birim ve kadro ile akademik performans ve başarı açılarından çok önemli mesafeler kat ettiğini belirten Rektör KARAMAN, 2022 yılı başı itibariyle Üniversitemizin gelmiş olduğu noktayı, gerçekleştirilen projeleri ve elde edilen başarıları anlattı.

KARAMAN, yapılan her faaliyette, atılan her adımda tek bir dertleri ve hedefleri olduğunu ifade ederek, “ Mazlumların ve mağdurların umudu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini taşıyan Üniversitemizi yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen nitelikli bir üniversite haline getirmektir. Bunu da belli bir oranda başardığımızı düşünüyorum.” dedi.

2021 yılı içerisinde Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi olan öğretim üyelerini tebrik eden Rektör KARAMAN, “Üniversitenin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde büyük katkı ve destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; İlimizin bakan ve milletvekillerine; her sıkıştığımızda yanımızda olan Üniversitemizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkanı ve Üyeleri ile hayırseverlerimize; biraz önce konuşmamda ifade ettiğim başarılarda asıl söz sahibi olan akademik ve idari personelimize ve davetimize icabet eden siz çalışma arkadaşlarıma bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.