GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 11:43   Güncelleme : 10-12-2021 11:43

RTEÜ’DE AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTANLARI SİMÜLASYON EĞİTİMİ TAMAMLANDI

TÜBİTAK-BİDEP 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı çerçevesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi’nde (RSİM) 1. Aile Hekimliği Asistanları Simülasyon Eğitimi gerçekleştirildi.

RTEÜ’DE AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTANLARI SİMÜLASYON EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yürütücülüğünü Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Ardıç’ın yaptığı proje ile aile hekimliği uzmanlık eğitimi, uzmanlık öğrencisinin, aile hekimliği tanımı içinde yer alan temel prensipler doğrultusunda, klinik bilgi, beceri, tutum ve davranışlarının yanı sıra sağlık eğitimi verme becerisi, araştırmacılık ve yöneticilik niteliklerinin geliştirilmesi için uygun olanakları sağlamak amaçlanmaktadır.

Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde, TUKMOS Aile Hekimliği müfredatında yer alan girişimsel yetkinlikler (İleri Kardiyak Yaşam Desteği, Temel Yaşam Desteği, Doğum, Sanal Hasta ile Olgu sunumları, Febril Konvüzyona yaklaşım ve Simüle Hasta ile Hipertansiyon hastasına yaklaşım) Aile Hekimliği Araştırma Görevlilerine sunularak beceri düzeylerini arttırmıştır.