GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 18:14   Güncelleme : 15-11-2021 18:14

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Avrupa Birliği Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer- Landrut ve IPA projesi yetkililerini makamında kabul etti.

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT’TAN BAŞKAN METİN’E ZİYARET

Belediye Başkanı Rahmi Metin, yapımı bugün saat 14.30 da İslampaşa Mahallesi’nde mevcut ön-arıtma tesisi alanında gerçekleştirilecek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPA II. dönemi Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı için Rize’de bulunan Avrupa Birliği Büyükelçisi Nikolaus Meyer- Landrut ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Metin, ilimizde gerçekleştirilecek olan çevre dostu böyle bir projeye vesile oldukları için teşekkür etti.

Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut, ziyarette burada bulunmaktan ve birlikte çalışmasını yürüttüğümüz Atık su tesisi kanalizasyon sisteminin temel atma törenini gerçekleştirmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Ziyaret, Başkan Metin’in Büyükelçi Landrut a ismi yazılı Çaykur Rizespor forma takdimi ile sona erdi. Belediye Başkanı Rahmi Metin, ziyaret sonrası heyete ; Rize merkez tarihi çarşısı ve bakırcılar sokağında Rize bezi , Rize Simidi, kaşar ve kavurma tadımı yaptırdı. Şehir turunun ardından ziraat çay bahçesi gezildi.