GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 18:05   Güncelleme : 11-11-2021 18:05

RİZE’DE 11 KASIM, SAAT 11.11’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU…

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Isırlık Tabiat parkında düzenlenen etkinlikte kampanyaya 500 fidan dikilerek destek verildi. Rize, Isırlık Tabiat parkında, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Rize belediyesinin de destekleri doğrultusun da başlatılan “Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası çerçevesinde saat 11.11'de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi

RİZE’DE 11 KASIM, SAAT 11.11’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU…

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan genelge ile geçen yıl olduğu gibi bu yılda milyonlarca ağaç toprakla buluşuyor. Geleneksel olarak kutlanmaya başlanan Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla bu yıl aynı anda tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de fidanlar toprakla buluştu.

“Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganıyla düzenlenen program çerçevesinde, fidan dikimi yapılan alanda Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkan Vekili M. Aydın Bilsel, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Alb. Hakan Dedebağı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Rize Orman İşletme Müdürü Abdi Ekşi birer ağaç fidanı dikerek kampanyaya destek verdiler.