GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 20:55   Güncelleme : 09-11-2021 20:55

RİZELİ İŞ ADAMI RAZİOĞLU’NA AVRASYA ÜNİVERSİTESİNDEN BAŞARI ÖDÜLÜ

Karadeniz Bölgesinin tek Vakıf Üniversitesi olan, Avrasya Üniversitesi kuruluşunun 10. Yıl dönümünde tanınmış Rizeli İş adamı Şaban Ali RAZİOĞLU’na iş hayatındaki başarılı çalışmalarından dolayı başarı belgesi takdim etti

RİZELİ İŞ ADAMI RAZİOĞLU’NA AVRASYA ÜNİVERSİTESİNDEN BAŞARI ÖDÜLÜ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Karadeniz Bölgesinin önemli Eğitim kurumlarından birisi olan, Avrasya Üniversitesi kuruluşunun 10. Yıl dönümünü geçen aylarda görkemli törenle kutlanmıştı. Üniversite 10 Kuruluş Yılı nedeniyle özel ödüller dağıtıldı. Törenin onur konuğu ise eski Başbakanlardan merhum Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz olmuştu. Şaban Ali Razioğlu, iş hayatına 1974 yılında kurmuş olduğu Şar İnşaat ile atılan ve bugün Şar Şirketler Grubu olarak yüzlerce çalışanıyla, İnşaat, Sağlık, Enerji, Maden ve Akaryakıt sektörlerinde faaliyet gösteren Rize’nin en önemli özel kuruluşları arasında bulunmaktadır.

Avrasya Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Ömer YILDIZ; “Üniversite hedefimiz 25 bin öğrencidir. 6 bin civarında öğrencimiz var, 12 bin mezun verdik. Bir kuruluş 10 yılını kazasız belasız tamamlarsa, mutlaka onu idare edenler görevlerini yapmış olur. Bu heyecanlı günümüze katılan ya da katılamayan ama kalpleri bizimle atan tüm misafirlerime, dostlarıma teşekkür ediyorum. Onur konuğumuz olan Berna Yılmaz hanımefendiye ve özellikle bu üniversitenin kurulmasını sağlayan dönemin başbakanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Eğitime gönül vermiş birisi olduğum hepinizce malumdur. Memlekete, vatana hizmet edecek gençleri yetiştirirsek bundan gurur duyarım. Bütün yatırımları tamamladıktan sonra eğitimi hakikaten ücretsiz yapmayı düşünüyoruz. Sadece onu yapmakla yetmiyor. Eğitim kalitesini arttırmak lazım. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyor.” dedi.

Dr. Yıldız’ın konuşmasının ardından ise üniversitesinin kuruluşunun 10. yılına özel ödüller sahiplerine takdim edildi. Ödülleri verilecek isimler Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Akademik ve idari personel ile öğrenciler tarafından belirlendi. Nihat Usta olarak bilinen Merhum Nihat Aydın’ın ailesine, Şehit Cengiz Yıldız’ın yakınlarına vefa ödülü, İş adamı Celil Hekimoğlu ve İş Kadını Hülya Ulusoy’a girişimcilik başarı ödülü. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Usta, Eski Bahçelievler Belediye Başkanı Saffet Bulut, Merhum eski başbakan Mesut Yılmaz’ın eşi Kent Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Berna Yılmaz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Rizeli iş adamı Şaban Ali Razioğlu ödüle laik görüldüler.