DİĞER
Giriş Tarihi : 08-11-2021 14:50   Güncelleme : 08-11-2021 14:50

Buzdolabının Motoru Neden Çalışmaz? Buzdolabı Motoru Arızası Nasıl Giderilir?

Buzdolabının Motoru Neden Çalışmaz? Buzdolabı Motoru Arızası Nasıl Giderilir?

Tüm gıdaları uzun süre ilk günkü tazeliğinde muhafaza edebilmeyi sağlayarak, yaşam konforunu bir adım öteye taşıyan buzdolapların kullanımlarında da sorunlar yaşanabiliyor. İleri teknolojilerine rağmen Arçelik buzdolaplarının kullanım sürecinde de çeşitli sorunlar elektronik ve mekanik temelli olmalarından mütevellit karşılaşılabiliyor. Özellikle buzdolabının temel fonksiyonlarından yararlanamamaya neden olan buzdolabının çalışmaması ve bununda motor arızası nedeniyle yaşanması en sık karşılaşılan sorunları arasında yer alıyor. Ataşehir Arçelik Servisi merkezimizde buzdolabı motor arızası onarımıyla hızlı ve ekonomik çözümler oluşturulabiliyor.

Buzdolabının Motoru Neden Çalışmaz?

 Buzdolabı motoru, buzdolabı teknolojisinin en önemli parçası olduğu gibi en hassas ve en kritik parçasıdır. Buzdolabının motorunun çalışmaması durumunda cihazın kullanılabilmesi mümkün değildir. Buzdolabında motorun çalışmamasına neden olabilecek birden fazla etken söz konusu olabiliyor. Buzdolabınızın motorunun çalışmadığını cihazdan hiç ses gelmemesi gibi basit bir ses dinleme kontrolüyle bile bireysel olarak tespit edilebilirsiniz.

  • Çok hassas olması nedeniyle ani fişten çekmeler motorda termik atmasına neden olabilir.
  • Buzdolabının kompresörü arızalanabilir.
  • Motor kömürü bitmiş olabilir.
  • Motor elektronik devresinde arıza meydana gelebilir.
  • Gaz kaçağı olabilir.

Maddeler halinde belirtilen ihtimaller başta olmak üzere pek çok nedenle buzdolabı motoru arızası meydana gelebilir. Motorun cihazda bulunduğu konum, son derece komplike bir yapı olması gibi pek çok nedenle güvenlik ve kaliteli çözüm için mutlaka profesyonel uzmanlar tarafından müdahale edilmesi gereken bir parçadır. Bu nedenle buzdolabınızın motorunun çalışmaması durumunda Çekmeköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmalısınız.

Buzdolabı Motoru Arızası Nasıl Giderilir?

Buzdolabının motorunun arızalanması durumunda onarım müdahaleleri, arızanın oluş şekline ve biçimine göre yerine getirilmesi gerekir. Buzdolabınızın aniden fişten çekmenize bağlı termik atması durumunda ortalama 5 ile 7 dakika aralığında kendiliğinden çalışacaktır. Ek bir müdahale bu durumda gerekmez.

Buzdolabınızın kompresörü arızalandığında, sargı arızası olduğunda, elektronik devre sorunlarında parça değişimleri uygulanır. Bu parça değişimleri kimi zaman buzdolabı motor bileşenleri bazında, kimi zamanda komple motorun kendisi düzeyinde olur. Değişimin ne boyutta yapılacak https://www.arcelikservisi.tv uzmanlarımızın yaptıkları kontrollerde tespit edilen arızanın düzeyiyle doğru orantılıdır.