GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2021 08:03   Güncelleme : 20-10-2021 08:03

Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi Vefatının 12. Sene-i Devriyesinde Güneysu'da Kabri Başında Anılacak

Rize’nin manevi dinamiklerinden, kanaat önderi, gönül insanı, emekli vaiz “Zavendikli Mustafa Hoca Efendi” Güneysu Başaran köyündeki kabri başında anılacak.

Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca Efendi Vefatının 12. Sene-i Devriyesinde Güneysu'da Kabri Başında  Anılacak

Rize’nin manevi dinamiklerinden, kanaat önderi, gönül insanı, emekli vaiz “Zavendikli Mustafa Hoca Efendi” Güneysu Başaran köyündeki kabri başında anılacak. , 64 yıllık hayatında Ülkemizin dört bir köşesine bu millete bu vatana hizmet edecek binlerce vatan sevdalısı talebe yetiştirip göndererek arkasında unutulmayacak izler bırakan Hoca efendi vefatının 12. sene-i devriyesinde Güneysu ilçesi Başaran (Zavendik) köyündeki kabri başında  21 Ekim 2021 Perşembe günü saat: 10.30’da anma programı düzenlenerek anılacak.

Rize İrşad Vakfı ve Zavendikli Mustafa Hoca Kur-an Kursları Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Ali Saruhan, program hakkında yaptığı açıklamada, Merhum Zavendikli Mustafa Hoca’nın kurucusu olduğu Rize İrşad Vakfı ile Zavendikli Mustafa Hoca Kur-an Kursları’nın organize edeceği ve Rize İl Müftülüğü ile Rize Belediyesi ve Güneysu Belediyesinin destek vereceği programın Zavendikli Mustafa Hoca’nın kabrinin bulunduğu Güneysu ilçesi Başaran Köyünde (Zavendik) düzenleneceğini kaydetti.

Araçlar saat 09.30'da Rize belediyesi önünden kalkacak, Hanımlara yer ayrılmıştır