GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2021 07:44   Güncelleme : 12-08-2021 07:44

ESKİ YUSUFELİ BELEDİYE BAŞKANI ALİ OSMAN ARSLAN DUALARLA DEFNEDİLDİ

1984 -1999 yılları arasında seçimle Yusufeli’nde 15 yıl Belediye Başkanlığı yapan Ali Osman Arslan Yusufeli Yeni Mezarlık alanında düzenlenen cenaze merasimi ile dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

ESKİ YUSUFELİ BELEDİYE BAŞKANI ALİ OSMAN ARSLAN DUALARLA DEFNEDİLDİ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI-YUSUFELİ

1984 Yılında düzenlen mahalli seçimler sonrasında Anavatan Partisinden Yusufeli Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Osman Arslan bu görevi 1999 yılına kadar devam ettirdi. Ali Osman Arslan 2004 Yılındaki seçim sonrasında bir dönem Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüttü.

Cenaze töreninde konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin;” Ali Osman Arslan Başkanımızı bugün edebi istirahatgahına uğurluyoruz. Bizler kendisinden razıydık, Allah da ondan razı olsun. Yusufeline, Yusufelililere bıraktığı emanetleri yeni ilçe yerinde de yaşatacağız ve Ali Osman Arslan ismini gelecek nesillere unutturmayacağız. Bu vesileyle Başkanımıza rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. ” dedi.

Cenaze törenine Artvin Milletvekili Erkan Balta, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ile pandemi kuralları çerçevesinde çok sayıda vatandaş katıldı.

Ali Osman Arslan kimdi? 11.01.1930 tarihinde Yusufeli’nde doğdu. İlköğrenimini Yusufeli’nde tamamladı. Askerliğini Şavşat’ta Rusya sınırında yaptı. 20 yaşında Yusufeli’nde Adalet Partisi kurucu üyeliğinde bulundu. 1984 yılında Anavatan Partisi’nden Yusufeli’nde Belediye Başkanı adayı oldu. Anavatan Partisinden 1984–1999 Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. 2004-2009 yılları arasında tekrar siyasete dönerek bu seferde Ak Partiden Yusufeli Belediye meclis üyeliği yaptı.