GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 00:55   Güncelleme : 19-07-2021 00:55

YILMAZ AFET BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Rize eski Belediye Başkanı ve 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz Rize de yaşanan sel felaketi nedeni ile Güneysu ve Büyük köyde incelemelerde bulundu.

YILMAZ AFET BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Geçtiğimiz Çarşamba günü etkisini gösteren şiddetli yağışlarda Rize'nin Güneysu ve Çayeli ilçelerinin yanı sıra Madenli Beldesinde sel felaketleri yaşanmış ve 4’ü Güneysu ilçesinde 2 si Muradiye beldesinde 6 kişi hayatını kaybederken biri Güneysu da diğeri Muradiye beldesinde kayıp iki kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Bir yandan Afet zedelerin yaraları sarılmaya çalışılırken diğer yandan bölgeye ziyaretler de devam ediyor. Sel bölgesinde çeşitli incelemelerde bulunmak ve bu zor anlarında hemşerilerinin yanında olup onlara destek olmak amacı ile şehre gelen 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki yılmaz heyelan bölgelerini ziyaret ederek sel zedelere ve hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini bildirdi.

Öğle saatlerinde geldiği Güneysu da Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca efendinin baldızının cenaze Namazına katılan yılmaz Namazın ardından Büyük köy beldesine geçerek burada da incelemelerde bulundu. Çavuşlu bölgesinde yaşanan felaketten etkilenen Akrabaları ile bir süre zaman geçiren Yılmaz akşam saatlerinde şehirden ayrıldı.