GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 18:48   Güncelleme : 01-06-2021 18:48

RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI MURADİYE TOKİ KONUTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak, Rize Merkez’de bir dizi program gerçekleştirdi.

RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI MURADİYE TOKİ KONUTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Rize Milletvekili Avcı ve Ak Parti Merkez İlçe Başkan Ak elim bir kaza sonucu vefat eden 15 Temmuz Gazisi Muammer Uzun’un cenazesine katılım sağlayarak, cenaze yakınlarına taziye dileklerinde bulundu.

Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ile birlikte Muradiye’deki yatırımları yerinde inceleyerek, TOKİ ile birlikte yürütülecek olan “Muradiye Konutları” ve Köprübaşı camii yanında yapımına başlanılan Küçük Çarşı projesi alanında incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde ciddi bir sağlık sorunu yaşayan tedavisi evde devam eden Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ardından Koranavirüsten dolayı hayatını kaybeden Muradiye’li Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı merhum Esat Delihasan’ın kabristanına ziyarette bulundu.

Muradiye Beldesi ziyaretlerinden sonra yeni açılan işyeri ve esnaf ziyaretlerinin ardından Marka Rize Dernek Başkanı Hüsnü Kemal Zaimoğlu ve Turizmle ilgili hem acentalardan hem de alanında bilgili kişilerden oluşan bir ekiple birlikte toplantı gerçekleştirildi.

Milletvekili Avcı yapılan ziyaretlerde “Ankara’daki çalışmalarımızın yanı sıra ilimizdeki her bölgede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek takipçisi oluyoruz. Gayretli çalışmalarımız neticesinde Muradiye Beldemizde TOKİ ile birlikte yürüteceğimiz 9 bloktan oluşan 178 sosyal konut projesinin ihalesi yapıldı. Hamdolsun bugün itibariyle de yüklenici firma çalışmalarını başlatmış bulunuyor. Konutlarımızın inşallah mümkün olan en kısa zamanda teslimatı gerçekleştirilecek. . Bu projemizin bölgemize kazandırılması noktasında elimizden gelenin fazlasını yaparak önayak olmaya çalıştık. Bu konutlar inşallah Muradiye Beldemize yeni bir çehre kazandıracak. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde Esnaflarımızla, vatandaşlarımızla bir araya gelerek, sohbet etme fikir alışverişinde bulunma fırsatımız oluyor. Bizim gayemiz her zaman milletimizle bir arada olmak. İlimiz için en iyisi için sürekli çalışmak Allah’a hamdolsun Rize’mizin çehresi mega projelerimizle birlikte daha da güzelleşecek” dedi.