GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 17:32   Güncelleme : 22-04-2021 17:32

Yetkili Sendika Ne Yapmaya Çalışıyor!?

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt 4/b Sözleşmeli Personelin Kadro sorununu çözme adına Yetkili diye arazide kendisini güçlü göstermeye çalışan Diyanet-Sen'in hata içerisinde olduğunu açıkladı.

Yetkili Sendika Ne Yapmaya Çalışıyor!?

Yetkili sendikanın 4/b sözleşmeliler konusunda sözleşmelilere mahkeme yolunu göstermesi ve bu yolu teşvik etmesi ciddiyetsizliktir.

Yetkili diye arazide kendisini güçlü göstermeye çalışan Diyanet-Sen maalesef sözleşmeli meslektaşlarımıza mahkeme yolunu göstermekle bir çok önemli hatanın içerisindedir:

1. Mahkeme yolunu teşvik etmekle devleti ve kurumumuzu zarar ettirip avukatlara para kazandırma peşindedir.

2. Gücünün olmadığını fark edip sözleşmeli personeli mahkeme kapılarına sevk ederek büyük risklerle karşı karşıya bırakmaktadır.

3. Sözleşmeli personelin toptan sorunlarının çözülmesi yerine münferit olarak mahkemelerin inisiyatifine terk etmektedir.

4. Sözleşmelilerin kadro konusundan vazgeçmekte ve sorunu daha da büyütmektedir.

4/b sözleşmeli kardeşlerime, kıymetli meslektaşlarıma sesleniyoruz:

Mahkeme yolunu tercih etmek en basit yol olduğu gibi, aynı zamanda devleti ve siz meslektaşlarımızı zarara uğratan ve uğraştıran bir yoldur.

Mahkeme yolunu her sendika avukatlarıyla halledebilir. Önemli olan ve itibarınızı sizlere iade eden yol tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini sağlamaktır.

Diyanet Bir-Sen, kadroya geçmeniz konusunda sonuna kadar mücadelesini verecektir.

Sözleşmeli meslektaşlarımız olarak yapmanız gereken en kısa yol Diyanet-Sen'den hep beraber istifa etmenizdir. Göreceksiniz, o zaman onlar da kadro için Diyanet Bir-Sen gibi çözümü toptan kadro konusunda arayacaktır.

Diyanetteki bir çok sorunun kaynağı, aynı zamanda ortalıkta yetkiliyiz diye haykıran Diyanet-Sen'dir.

Sorunların çözüme kavuşturulmasını hızlandırmak için siz kıymetli meslektaşlarımızın Diyanet-Sen'i tercih etme kararınızı gözden geçirmeye davet ediyoruz. Üye olduğunuz sendika sesiniz olmuyor, sorunlarınıza yabancı kalıyor ve proje üretmiyorsa onu uyarmanın yolu sendika üyeliğinden çekilmektir.

Diyanet Bir-Sen sizin sesiniz, dert ortağınız, kararlı ve işi bilen, tüm sorunların çözüm projelerini hazırlayıp ilgili makamlara arz eden ve takibini yapan bir sendikadır.

Hakkın ve haklının gür sesi,

Zulmün ve zalimin korkulu rüyası,

Sorunları çözümle buluşturan,

Ümmetin sesi, Kur'an, Sünnet, Vatan ve Bayrak hedefinden asla taviz vermeyen sendikamız Diyanet Bir-Sen sizlerin mekanı.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla

Diyanet Bir-Sen Genel Merkezi