GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 10:11   Güncelleme : 07-04-2021 10:11

İyilik İçin Yola Revan Oldular

Rize Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi iş birliğinde başlatılan "İyilik Hareketi" kapsamında din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri iyilik götürmek üzere İdlib’e uğurlandı

İyilik İçin Yola Revan Oldular

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren bölge halkına yardım eli uzatan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından bölgede yürütülen yardım çalışmalarını yerinde görmek ve destek olmak amacıyla Rize Müftülüğü din görevlileri ve TDV gönüllüleri İdlib’e uğurlandı.

Rize Müftülüğü önünde düzenlenen Uğurlama Töreni'nde konuşan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, şunları kaydetti:

"Türkiye Diyanet Vakfımız, ‘Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar!’ şiarıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ihtiyaç sahiplerine her zaman iyilik elini uzatmıştır ve uzatmaya devam edecek tir. Vakfımızın düzenlediği yardım kampanyalarına her zaman cani gönülden destek veren Rize halkı hiçbir zaman yardım etmekten geri durmamıştır. Rize halkı 'Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva' temasıyla savaş mağduru aileleri sıcak bir yuvaya kavuşturmak için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ve devam eden 'İyilik Konutu' kampanyasına bu güne kadar 53 konutla destek vererek yardımseverliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Yardımda sınır tanımayan Rize halkına ve Vakfımızın tüm bağışçılarına teşekkür ediyor, Vakfımızın gönüllüsü olarak karşılık beklemeden çalışan her bir görevlimizi de tebrik ediyorum."

- Mülteci ve muhacire ensar olmaya gidiyoruz

Din görevlileri ve TDV gönüllüleri ise şu ifadelere yer verdi:

"Mazlum gönüller, yaşanılabilir bir hayata kavuşsun diye iyilik için sefere çıkıyoruz. Kana bulanmış İslam topraklarını görmeye, masum insanların çektiği çileleri yerinde görüp maddi ve manevi destekte bulunmaya gidiyoruz. Öksüze, muhtaca kol kanat germeye, yetime kardeş, yoksula sevinç, mülteciye ve muhacire ensar olmaya gidiyoruz. Kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya, gözyaşlarını dindirmeye, ümitlerini yeşertmeye gidiyoruz. Umudu ve duası Türkiye ve Türk halkı olan mazluma dayanak, kimsesize sığınak olmaya gidiyoruz. Çaresizlerin duasına, hüznüne, sevincine ortak olmaya gidiyoruz. Ve en önemlisi; bedeniyle olmasa da kalbi, gönlü ve duasıyla mazlum ve mağdur insanların yanında olan hayırsever insanların yardımlarını ve selamını ulaştırmaya gidiyoruz. Yüce Rabbimiz seferimizi hayırlı ve mübarek eylesin."