GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-04-2021 21:32   Güncelleme : 03-04-2021 22:01

Ülkü Ocakları Başkanı Ak'tan Alparslan Türkeş'in Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Pazar Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Ak, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu Alparslan Türkeş'in ölümü'nün 24'üncü yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Ülkü Ocakları Başkanı Ak'tan Alparslan Türkeş'in Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

CEVAHİR TOPALOĞLU

Yayımlanan mesajında Pazar Ülkü Ocakları Başkanı Ziya AK, "Türk dünyasının lideri, ülkücü Hareketin Mimarı ve Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin üzerinden 24 yıl geçmiştir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ömrünü Türk Milliyetçiliği davasına ve Türk Birliğine adamış, Türk Milletinin birliği ve beraberliği için amansız mücadeleler vermiş, İşkenceler çekmiş, sürgünler yemiş bu uğurda beş bin 400 evladını toprağa vermiştir. O bir devlet adamıydı, yüz yıla damgasını vuran, milli bir kahramandı ardında koca bir ordu bırakan, Türk Milletinin umudu milyonların Başbuğuydu. Başbuğumuz hiçbir zaman kolay bir başarı vaat etmemiş, menfaat tekliflerine, tehditlere ve bir yığın engellemelere kulak asmamıştır. MHP; Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçeli'nin rehberliğinde kutlu bir hedefe doğru ilerlemektedir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in vefatının üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen ona olan sevgimiz, sadakatimiz, özlemimiz hiç eksilmemiş, onun yolunda yürüyenlerin sayısı milyonlara ulaşmıştır. 'Yolumuz uzun ve Çetindir' diyen Başbuğun evlatları son nefesine kadar mücadeleye devam edecektir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i aramızdan ayrılışının yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya asla müsaade, müsamaha etmezler.

Başbuğ Alparslan Türkeş