GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 00:00   Güncelleme : 31-03-2021 00:00

Esnaflara Yüzde Elli Nefes Müsadesi

Rize’de Çay Ocakları, Kafe ve Lokantalar yüzde 50 kapasite ile iş yerlerini açtı.

Esnaflara Yüzde Elli Nefes Müsadesi

CEVAHİR TOPALOĞLU

PAZAR-Yüksek risk altında olan Rize ve ilçelerinde kafe, restoran ve lokantalar Ramazan ayına kadar açıldı.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, iş yerlerinin yüzde 50 kapasiteyle açılacağını açıklamasının ardından Rize’nin Pazar ilçesinde işyerleri açarak müşterilerini ağırladı.

Lokanta ve Çay Ocakları Koronavirüs Tedbirleri ile Yeniden Açıldı

Yüksek risk altında olan Rize ve ilçelerinde kafe, restoran ve lokantalar Ramazan ayına kadar açıldı.

Rize’nin Pazar İlçesinde Çay Ocağı İşletmeciliği yapan Onursal Bozkurt, “Çok şükür 2021 yılında yüzde elli kapasite ile Çay ocağımızı açtık. Güzel bir havada biz ve insanlar çay içme zevkini tattılar” dedi.

Dışarıda çay içmeyi çok özledik. İnsanlar bir temiz hava aldı diye konuşan Vatandaşlarlar ise “İnsanların temiz hava alması, dışarıya çıkması, insanları görmesi çok güzel bir şey. Yasağın geçicide olsa kalktığına sevindik. Şimdiden sonra tedbirimizi alacağız, mesafemizi koruyacağız, temizliğimize dikkat edeceğiz.” dediler.

İş yerlerinin açılmasıyla birlikte müşterilerini ağırlamaya başladıklarını ve bunun özlenen tablo olduğunu belirten, Lokantacı Rasim Usta, “İşimizi özlemiştik, şimdi artık bugünden itibaren yeni bir düzene geçtik, oturarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık, özlediğimiz bir tablo. Biz bunun devam etmesini istiyoruz, mübarek ramazan ayında tedbirlerin daha çok sıkılaştırılması, vatandaşlarımızın maske, hijyen kurallarına tamamen uyarak, bayramda bütün mekanlarımızın tamamının açılmasını istiyoruz ve biz esnaflar olarak inşallah 2 bayramı bir arada kutlarız dedi.