GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 23:06   Güncelleme : 22-03-2021 23:06

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu "Acele Kamulaştırma Vatandaşları Mağdur Ediyor"

CHP Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu Pazar Caddesinde yol çalışmaları kapsamında acele kamulaştırma uygulanması nedeniyle vatandaşın mağdur edildiğini söyledi.

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu

CHP Rize Merkez İlçe örgütü Pazar Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti. CHP

Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, beraberinde örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Kazım Beşikçi, esnaftan sorumlu başkan yardımcısı Ziya Karakaş, İlçe saymanı Hüseyin Albayrak. Yapımı devam etmekte olan Pazar Caddesi yol çalışmaları kapsamında, acele kamulaştırma uygulaması nedeni ile esnaflarımızın mağdur edildiklerini, yapılan çalışmaların ve yatırımların kıymetli olduğunu ancak bu yatırımlar vatandaş için yapılırken hiç kimsenin mağdur edilmemesi gerektiğini ve yetkililerin sıkıntıları dinlemedikleri yanlarında olmadıklarını sitemli bir şekilde dile getirdiler.

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, esnaf ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada; “Acele Kamulaştırma, normal Kamulaştırmadan tamamen farklı bir kamulaştırma şeklidir. Bilindiği gibi kamulaştırma, özel kişi-kuruluşların mülkiyetindeki taşınmazların kamu yararının gerektirmesi halinde bedeli karşılığında devlet ve kamu kurumlarının mülkiyetine geçmesidir. Devletimiz yapmış olduğu yatırımlar vatandaşlara yapıldığını ve kıymetli olduğunu biliyoruz ancak acele kamulaştırma uygulaması kamulaştırma yapılan hak sahiplerini mağduriyetlerin giderilerek düzenlenmesi gerekmektedir. Bizler her zaman olduğu gibi mağdur olan haksızlığa uğrayan her kim olursa CHP örgütü olarak bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yanlarında olup esnafımızın sesi olamaya devam edeceğiz.  En kısa zamanda Pazar Caddesi yol yapım çalışmaları kapsamında Acele kamulaştırma uygulamasından zarar gören mağdur olan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir” dedi.