GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 10:28   Güncelleme : 22-03-2021 10:28

Gazeteci Dilek Onay Can'' Gücün Üstünde Güç Var''

Gazeteci Dilek Onay Can'' Gücün Üstünde Güç Var''

Gazeteci Dilek Onay Can yaptığı açıklamada '' Rizeli bu gücü aşıp maalesef hocasına sahip çıkamadı..
RTÜ Egitim ve Arastırma hastanesi  (KBB)Bölüm Başkanı Prof.Dr.Engin Dursun görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurdu..
Rizeli bir değerini daha kaybetti..Gizli bir el Rize'nin üstünde geziniyor ve olumlu olayları olumsuza çeviriyor..
RTE üniversitesi ve hastane yönetimiyle her zaman fikri catışma mevcut ve bu catışma her zaman Rizelinin aleyhine dönüşüyor..Bu düzen böyle kuruldu,böyle gidiyor,gidecek te..
Prof.Dr.Şaban Simşek hoca'dan sonra ikinci vaka..
Bu vakalar ne ilk ne de son olacak..
Tıp fakültemiz bu sekilde mi marka olacak?
Yazık çok yazık..'' ifadelerine yer verdi

Engin hoca'nın veda yazısı
????

Ayrılık vakti …

Değerli hastalarım ve dostlarım … 2012 yılında göreve başladığım RTÜE TF KBB AD’dan ayrılık vakti… Yarın (Pazartesi) Anabilim Dalı Başkanı ve Klinik Eğitim ve İdari sorumlusu olarak son kez vizitimi yapıp son kez bir uzmanlık sınavında bulunacağım ….

Hüzünlüyüm, üzgünüm, kırgınım ancak başım dik ve gururluyum. 

Hüzünlüyüm,

Rize, hastalarım ve dostlardan ayrılacağım için,

Üzgünüm,

Yapılacak ve gerçekleştirilecek daha çok şey varken ayrıldığım için,

Kırgınım,

Bazı Rize’li, arkadaş, dost bildiklerimin gerçek yüzlerini gördüğüm için ….

Başım dik, 

Doğruya yanlış yanlışa doğru demediğim, söyleyene değil söylenene baktığım, insan ve meslek sevdalısı olup, koltuk sevdalısı olmadığım ve hiçbir ortamda ilkelerim, kişiliğim, ahlak ve aile değerlerimden ödün vermediğim için ….

Gururluyum, 

Öncelikle genç doktor kızım Merve’ye örnek bir baba ve doktor olabildiğim için; 
Rize, Üniversite, Tıp Fakültesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birçok ilke imza attığım için; 
Tıp Fakültesinin uzmanlık eğitimi alanında TEK akredite Anabilim Dalı olan KBB Anabilim Dalı ve Kliniğinin Bölge ve Türkiye’de gerek akademik gerekse sağlık hizmeti sunumunda bulunduğu konumun lokomotifi olduğum için, 
yetiştirdiğim öğrenci, asistan, uzman, doçentler için; 
ama her şeyden önemlisi her zaman ve her yerde oğlu olmaktan onur duyduğum Dr. Kemal DURSUN’un adına ve hizmetlerine gölge düşürmediğim için ….

Öncelikle her zaman yanımda olan kızım Merve ve eşim Berna olmak üzere, meslek sevgisini aşılayan ve ismiyle inanılmaz bir miras bırakan babama, dualarını hiç esirgemeyen anneme, akrabalarıma, çalıştığım süre içerisinde gönülden destek veren GERÇEK DOSTLARIMA, her zaman yanımda çalışandan çok bir dost ve sırdaş olan Nizamettin’e, kliniğin görünmez yöneticisi Mihriban Hemşire nezdinde tüm hemşirelerime ve personelime, Halime Hemşire nezdinde tüm ameliyathane personeline, kliniğin organizasyon sorumlusu Ayşegül ve Nuray nezdinde tüm sekreterlere, odyoloji bölümü çalışanlarına, üniversite öğretim üyesi ve eğitim ve araştırma hastanesi doktorları ve çalışanlarına, Dekanlık çalışanlarına, eğitim ve öğretme isteğimi canlı tutan öğrenci ve asistanlarıma, kısa sürede olsa bize umut ve hep destek olan Şaban Hocama, birlikte çalıştığım başta Münir Hoca olmak üzere Özlem, Metin, Zerrin, Suat, Emine ve Abdulkadir Hocalarıma ve tabi ki meslek aşkımı körükleyen tüm hastalarıma ve yakınlarına sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ….

Sağlıcakla kalın …..
Prof.Dr.Engin Dursun