GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 00:13   Güncelleme : 18-03-2021 00:14

BAŞKAN KANSIZOĞLU'DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Anadolu Kültür, Eğitim, Spor Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN KANSIZOĞLU'DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Mesajında " Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zafer ve kahramanlıklarından 18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği eşsiz bir destandır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik misalidir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözleriyle ifade bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin ve Türk milletin vatan sevgisinin ölümsüzlük eseridir.

İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklarla kazanılmış bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu katmıştır. Bugün bizlere düşen görev atalarımızın bizlere emanet bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü’nü kutlar, bu aziz vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederim."ifadelerine yer verdi