GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 00:01   Güncelleme : 18-03-2021 00:04

BAŞKAN ARDAL'DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

CHP Rize İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Ardal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ARDAL'DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Rize İl Başkanı Nurdan Ardal Mesajında "Tarih boyunca büyük zaferler kazanmış Türk milletinin baş tacıdır Çanakkale  Zaferi.
Ulusumuzun bağımsızlık,özgürlük ve barış için çıktığı bu yolda Mustafa Kemal Paşa’nın “SİZE ÖLMEYİ EMREDİYORUM”sözleriyle başlamıştır bu şanlı akın. Atatürk’ün dahiyane komutanlık zekası ve şanlı Mehmetçiğin inancı ile bağımsız bir devletin kuruluş mücadelesi verilmiştir 18 Mart 1915’de. Ne mutlu ki bu yolda verilen bu büyük mücadeleyi ve siyasi olayları mağrur bir duruşla göğüsleyen bir milletin torunlarıyız biz. Bu demektir ki bize düşen bu asil görev de Laik  Cumhuriyetin koruyucuları olacağız. O günlerde ki bu güçlü mücadele  zor şartlar altında verilirken , aslında tarihe barışın, sulhün imzasını atmıştır. Türk milleti Çanakkale’de dünyanın öbür ucunda ağlayan Anzaklı  annelerin emanetlerini  ilelebet bağrında saklayacaktır.
Çanakkale Zaferinin  106. yıldönümünde Atatürk’ün ve tüm Mehmetçiğin ruhu şad olsun .Şehitlerimizin  kanlarıyla yıkanan bu topraklar bugün bu ulusa emanettir .
18 Mart Çanakkale zaferi kutlu olsun. "ifadelerine yer verdi