GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 23:46   Güncelleme : 17-03-2021 23:48

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu "Çanakkale Zaferi Bağımsızlığımızın Sembolüdür"

CHP Rize Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu yaptığı yazılı açıklamada, Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve bu vatan topraklarının şahit olduğu en büyük kahramanlıkların yaşandığı, Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu

CHP Rize Merkez ilçe Başkanı Necati Topaloğlu Çanakkale zaferinin 106. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Topaloğlu açıklamasında, “Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin Türk ve Dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılmış bir destanıdır. Çanakkale’de bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz, saygın ve örnek kişilikleriyle gönüllerde yaşayacak, onların kahramanlıkları, mücadeleleri ve cesaretleri hiçbir zaman unutulmayacaktır” dedi.

Topaloğlu, “Bugün bize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarında, canımızdan, malımızdan emin olarak bağımsız bir hayat sürdürüyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Hepimize düşen ortak görev milli değerlere sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Vatan topraklarının ve bağımsızlığın korunması için nasıl bir savaşın verildiğini Millet olarak hepimiz bilmek ve bizlere bu güzel yurdu miras bırakan atalarımıza ve şehitlerimize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle ‘18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü’ ve ‘Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü’ nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı, minnet şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyoruz” dedi