TRABZON
Giriş Tarihi : 12-03-2021 20:34   Güncelleme : 12-03-2021 20:34

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTILARI SONA ERDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı toplantılarının son oturumu, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman başkanlığında yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTILARI SONA ERDİ

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu, toplantı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile basın mensuplarını selamlayarak toplantının açılışını gerçekleştirdi.

GÜNDEM MADDELERİ MÜZAKERE EDİLDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı toplantılarının son oturumunda Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’ndan gelen 1, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 2, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen 6 madde olmak üzere toplam 9 madde müzakere edildi. 

FEVZİ ÇAKMAK VE ÖZKAN SÜMER İSİMLERİ YAŞATILDI

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’ndan gelen gündem maddesinin müzakeresi sonucunda Türkiye'nin Mustafa Kemal Atatürk'ten sonraki ikinci ve son mareşali, ilk Millî Savunma Bakanı ve ilk Genelkurmay Başkanı Fevzi Çakmak ile Trabzonspor eski Başkanı Özkan Sümer’in ismi yaşatıldı. Akçaabat Konak Caddesi’nin Akyazı Mahallesi sınırları içerisinde kalan kısmına ‘Özkan Sümer Caddesi’ 1 Nolu Beşirli Mahallesi sınırları içerisinde kalan kısmına ise ‘Fevzi Çakmak Caddesi’ ismi verildi.

Meclis toplantısı, Meclis üyelerinin oylarına sunulan diğer gündem maddelerinin kabul edilmesinin ardından sona erdi.