GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 22:39   Güncelleme : 09-03-2021 09:09

Başkan Sefer Yazıcı'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Pazar Eğitim-Bir-Sen ilçe temsilcilik başkanı Sefer Yazıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Sefer Yazıcı'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Başkan Yazıcı mesajında '' Belki klasik bir slogan fakat en doğru ifade de bu "her gün kadınlar günü".
Popüler kültürün dayattığı bu özel günler için şerhimizi düşsek de bu günler farkındalığın zirveye ulaştığı zamanlardır. Kayıtsız kalmak neredeyse imkansızdır.  Bu zamanları verilecek mesajlar açısından olumlu değerlendirmek gerekir.
Kadın; varoluştan günümüze hep değer probleminin ana konusu olmuştur. Yeri geldi Belkıs olup tahta oturdu yeri geldi Münevver Karabulut olup gitar kutusuyla çöp konteynerine atıldı. 
Üzülerek ifade etmek gerekirse her gün duymaktan rahatsız olduğumuz kadın cinayetleri içimizi parçalamakta ve bu erkek terörü artarak devam etmektedir.  
Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak kadın cinayetleri için bizimde söyleyecek sözümüz var deyip yola çıktık. Bununla ilgili hazırlanan raporlar, geniş katılımlı çalıştaylar konuya olan hassasiyetimizin nişanesidir. 
Erkek egemen dünyanın erkek egemen bir ülkesi olduğumuz bir gerçek, lakin bu durum son zamanlarda değişmektedir. Kadın cinayetleriyle ilgili birçok sebep sıralanabilir. Eğitim, din, ahlak, ekonomi ve benzeri birçok  sebebi inkar etmek mümkün değildir. Ancak en başa konulacak gerekçe kadının artık her alanda var olmaya başlamasıdır. Kadının sosyal hayattaki varlığının artması maalesef bu istenmedik davranışların artmasına sebep olmakta.
Kadın her alanda erkeklerin egemenliğine son vermek üzere... Boşanma oranlarının yükselmesi, suça sürüklenen  çocukların sayısının artması, ahlaki erozyon, konformist yaşam arzusu ve ekonomik sıkıntılar toplumumuzun kanayan yaraları. Bu yaraların tedavisi için yine bir kadın eline ihtiyacımız var. "Bir erkeği eğitmekle bir kişiyi, bir kadını eğitmekle bir toplumu eğitmiş oluruz" ilkesinden hareketle kadın, kadın ve yine kadın diyoruz. Kılık kıyafeti ile özgürlük alanı daraltılan, tahsil yapma imkanı kısıtlanan değil yarınların münevver nesillerine annelik edecek kadın diyoruz.'' ifadelerine yer verdi