GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 13:34   Güncelleme : 08-03-2021 13:45

Pazar'lı İmam Hatip Kaleme Aldığı Romanı Kaymakam ve Belediye Başkanına Hediye Etti

Rize’nin Pazar İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Şehitler Camii İmam-Hatibi, İlahiyatçı yazar Yusuf KAMBUR, ikinci romanını Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi ve Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa ‘ya hediye ederek okuyucularıyla buluşturdu.

Pazar'lı İmam Hatip Kaleme Aldığı Romanı Kaymakam ve Belediye Başkanına Hediye Etti

CEVAHİR TOPALOĞLU 

PAZAR-Yazar Kambur, “Ertelenmiş Yarınlar” adını verdiği romanında,“Önceki romanda olduğu gibi gerçek bir hayat hikâyesiyle karşımıza çıktığını” ifade etmiştir. 

Neden roman?” diye sorulduğunda, “Biz İmam-Hatipler fiilen toplumun içinde bulunan, onların yaşadıkları iyi kötü tüm hayatlarının canlı tanıklarıyız. Yaşanan acılar veya mutluluklarda biz hep yanı başlarındayız. 

Dışardan bakıldığında sıradan gibi görünen ama gerçekte romanlara konu olacak ibretlik hayat hikâyelerine tanık oluyoruz. 
Özellikle acı hikâyelerin kahramanlarının GENÇLER olması dikkatlerimizi bu hayatlar üzerinde yoğunlaştırmamızı gerektirmektedir.

“Kader böyleymiş!” demekle geçiştirilemeyecek hakikatler, psikolojik, sosyolojik travmalar var. Ve bu travmalarda Kabil misali suçlular… Hiçbir şey olmamış gibi sırıtarak aramızda dolaşıyorlar. Onun için romanımızın alt başlağı,“Hesabım Mahşere Kalsın!” olmuştur. 

Yazar Kambur, ’’yeni çıkmasına rağmen romanın hem ilçemizde hem dışarda büyük ilgi gördüğünü ifade ettikten sonra ilgi alaka gösteren, başta ilçe Kaymakamımız Sayın Ayhan TERZİ, Belediye Başkanımız Sayın Dr. Ahmet BASA olmak üzere destek veren herkese teşekkür etti. 

Yazarın, “Yaşamak İstiyorum” adında bir romanı daha bulunmaktadır