GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 22:37   Güncelleme : 05-03-2021 22:37

Vali Doruk, Koronavirüs Tedbirlerine Uyma Konusunda Çağrıda Bulundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, vaka oranına göre turuncu kategori ile yüksek riskli iller arasında yer alan kentte, koronavirüs tedbirlerine uyma konusunda halkımıza çağrıda bulundu.

Vali Doruk, Koronavirüs Tedbirlerine Uyma Konusunda Çağrıda Bulundu

Çarşı merkezinde yer alan işyerlerinde denetleme yapan Vali Doruk, esnaf ve vatandaşlara maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına hassasiyetle uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

-Çok yüksek iller kategorisine ramak kaldı

Artvin’in yüksek riskli seviyede yer aldığını belirten Vali Doruk,” Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan illerin risk değerlendirme haritasında ilimiz turuncu renkle yüksek riskli kategoride yer alıyor. Alınan tedbirlere ve kurallara uymazsak maalesef kısa sürede çok yüksek risk grubu olan kırmızı kategoride yer alabiliriz. Bütün vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmamasını, rehavete kapılmamasını, kurallara ve tedbirlere hassasiyet göstermesini özellikle rica ediyorum.” dedi.

Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Doruk, salgınla mücadelede kurallara uymanın hayati önem taşıdığını ifade ederek, her vatandaşın kendi önlemini alması gerektiğini söyledi.

Ayrıca il genelinde oluşturulan tüm birimlerin koronavirüs tedbirleri denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüleceği kaydedildi.