GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2021 01:14   Güncelleme : 01-03-2021 01:14

Fındıklı'da Meci Halkın Bakkalı Açılıyor

Rize’nin Fındıklı ilçesinde MECİ tarımsal kalkınma Kooperatifi bugün açılacak

Fındıklı'da Meci Halkın Bakkalı Açılıyor

Rize’nin Fındıklı ilçesinde MECİ Tarımsal kalkınma Kooperatifi yarın açılacak. Konuyla ilgili Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yaptığı açıklamada, “Toplumcu belediyecilik anlayışıyla üretimin ve üreticinin önemini sürekli önde tutmaya çalıştık. Bu kapsamda MECİ Tarımsal Kalkınma Kooperatifini örgütledik ve Kadın Meclisimizle yola çıktık. Bu kapsamda Zehirsiz Bahçe ve Tarlalardan Zehirsiz doğal ürünlerimizin ilçe ve bölge halkımız ile buluşturmak amacıyla ülke genelinde 38 üretici kooperatifinin ürettiği ürünleri İlçemizde getirdik. Ülkemizin dört bir yanında, doğal ve zehirsiz bahçelerde üretilen kooperatif ürünleri olan organik gıdaları güvenli ve ucuza halkımızla buluşturacağız. Aracısız, bizden bize, üreticiden tüketiciye anlayışıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundaki kooperatifçiliği tekrar canlandırarak önemsediğimizi ve bununla ilgili çalışmalar gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Belediyemiz ve ilçemiz kadınların öncülüğünde Meci Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kurduk. Kooperatifimizin ürettiği ıhlamurları İzmir’de depremzedelerle buluşturduk. Çankaya Belediyesi’nin kivi alımıyla Ankara’daki yoksullarla buluşmasını sağladık” dedi.

Başkan Çervatoğlu açıklamasında, “Ardahan Hanak’tan Fındıklı’ya bir tarım köprüsü gerçekleştirmek için görüşmeler gerçekleştirdik. Şimdi de 1 Mart’ta Meci Halkın Bakkal’ını açıyoruz. Ülkemizin dört bir yanındaki üretici kooperatiflerinin ürünleri halkımızla buluşacak. İlçemizde de köylülerimizin ürettiği doğal ürünlerin satışı gerçekleşecek. Hem üretici köylülerimiz desteklenmiş olacak hem de halkımızın aracısız, güvenilir ve ucuza doğal gıdalarla buluşması sağlanacak. Bu ürünlerin internet ortamında satışını da gerçekleştirerek ilçe dışında yaşayan halkımıza da hizmet sunmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Başkan Çervatoğlu, İlerleyen zamanlarda çalışmalarımızı genişleterek Halkın Marketi kurmayı, el sanatları ürünlerinin satılacağı Meci Emek Evini de 8 Mart tarihinde açmayı planladıklarını kaydetti. Çervatoğlu, “Tarımın her alanında halkımızın desteklenmesi için çalışacak kadınlarımızın el emeklerine değer katmaya çalışacağız. Kurtuluşumuzun tarımda olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl Dünya Çiftçiler Günü’nde 100 bin doğal geleneksel tohumundan üretilen sebze fidesi dağıtmıştık. Bu yıl da Fındıklının kurtuluşu olan 11 Mart’ta 1 milyon geleneksel doğal tohumlarımızı da halkımıza ücretsiz dağıtacağız. Halkımıza söz verdiğimiz gibi şeffaf katılımcı ve demokrat bir anlayışla ilçemizin gelişimi için MECİ anlayışıyla çalışacağız, çalışacağız ve daha mutlu yarınlarımızı yaratacağız.