GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2021 22:21   Güncelleme : 24-02-2021 22:21

Doğru Parti Rize İl Başkanı Demir ''Çay Ve Çay Kur İçin Acil Önlem Şart''

DOĞRU PARTİ 'den çay üreticisi ve ÇAY KUR için acil önlem çağrısı.

Doğru Parti Rize İl Başkanı Demir ''Çay Ve Çay Kur İçin Acil Önlem Şart''

Doğru parti Rize il Başkanı Eyüp Demir çay ve çay kur ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak hükümeti ve ilgili kurumları çay ve çay kura sahip çıkmaya, bölge halkını ve çay üreticilerini de ekmeklerine ve geleceklerine karşı duyarlı olmaya çağırdı,

Doğru Parti Rize il başkanı Eyüp Demir açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Özellikle 2000 yıllardan sonra bölgemizden başta büyük şehirlerimiz olmak üzere hatta başka ülkelere göç katlanarak devam ediyor.  Gençlerimiz geleceğini başka yerlerde aramaya başladı tabii ki bunda bölgenin tek geçim kaynağı olan çayın ve bölgemizin en büyük istihdam merkezi olan çay kur ve çay sanayiinin içine düşürüldüğü olumsuz durumun büyük etkisi vardır. Yıllardır ekmeğimizi kazandığımız çay göz göre göre elimizden kayıp gidiyor hükümet bu durumdan biz size yol, tünel ve hava alanı yapıyoruz diyerek sıyrılamaz durum onların gördüğü gibi basite alınacak bir olay olmaktan çıkıp bölgeyi ve ulusal birliği tehdit eder hale gelmiştir. Özellikle gübre fiyatları her yıl katlanarak artmaya devam ediyor, hükümet acilen çay ve çay kurun sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırmalıdır. Bu işi yaparken olaya siyasi gözle bakmaktan vaz geçilmelidir, çay kur için bir oldubitti yapmayı düşünenler varsa buradan uyarıyoruz çay ve çay kur bölgenin hayat kaynağı ve ekmeğidir, 202 bin ailenin nefesini ve ekmeğini kesmeye kimse yeltenmeye kalkmasın.

Biz, Doğru Parti olarak bölge illerinin il başkanları ve tarımdan sorumlu Doğru Parti genel başkan yardımcısı Nihat Babaözü başkanlığında, genel başkanımız Rıfat Serdaroğlu nun isteği ve ilgisi ile bir komisyon oluşturduk. Bu komisyon çay ve çaykur un sorunları ve çözüm önerilerini kapsayan bir rapor hazırladı, bu rapor yakın da ilgili kurumlarla ve halkımızla, üreticilerimizle paylaşılacaktır” dedi.