GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2021 22:15   Güncelleme : 24-02-2021 22:15

TOKİ Rize'de Kalkandere Projesini Hayata Geçiriyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan Toki Rize Kalkandere projesi detayları belli oldu.

TOKİ Rize'de Kalkandere Projesini Hayata Geçiriyor

69 konuttan oluşacak olan Toki Rize Kalkandere projesi 2021 detaylarını sizler için araştırdık.

Toki Rize Kalkandere projesi 2021 detayları şu şekilde;
Rize İle Kalkandere İlçesi Yukarı Tatlısu Mahallesi'nde inşa edilecek olan Toki Rize Kalkandere evleri 2021 projesi için çalışmalara ihale gerçekleştirilip sonuçlandıktan sonra başlanacak.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan Toki Rize Kalkandere Yukarı Tatlısu 2021 projesi kapsamında altyapı ve çevre düzenlemesi işi yapılacak. 

Uygun fiyatlı konut üretimi yapan Toki imzası taşıyan Rize Kalkandere Toki projesinin ihalesi 30 Nisan 2021 tarihinde saat 14:00'da yapılacak. Alt ve orta gelir grubuna yönelik konutların yer alacağı Rize Kalkandere Toki ihalesi e-ihale yöntemi ile gerçekleştirilecek.
 
Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım TOKİ Projesiyle konut açığını gidereceklerini söyledi. Başkan Yıldırım yaptığı açıklamada, “İlçe merkezimizde yapmayı taahhüt etmiş olduğumuz TOKİ projemizde Çaykur' a ait arsanın tapusunu almış bulunmaktayız. Projemizde kesinleşmek üzere, Kısa süre içerisinde ihaleye çıkıp Fiziki faaliyetlere başlamış olacağız. Kalkandere'mize hayırlı olsun” dedi.

 


 
Başkan Yıldırım, “Memurların ilçeye kalması konusunda TOKİ ile anlaşıp bir proje yaptık. Arsamız yoktu. Gittik Çaykur’ a. Çaykur’ un o alanda lojman olarak üç binada 18 dairesi vardı. Çaykur bizi kırmadı. 4700 metre kare bir alanı bize verdi. Oraya belli bir imar planı yaptık. 8 kat, 130-140 daire çıkıyordu. Reis dikey mimariye karşı çıkıyordu. Biz kendisini ikna ederek 6 kat üzerinden bina yapacağız. Çaykur yeri satıyor parasını alıyor. Binalar bittiğinde TOKİ vatandaşa Kriterlerine göre daireleri satacak” dedi.