GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 15:29   Güncelleme : 19-02-2021 15:29

YEDAM Tüm Bağımlılıklara Karşı Mücadele Veren Önemli Bir Yer

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize’de hizmet vermekte olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni “YEDAM” ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

YEDAM Tüm Bağımlılıklara Karşı Mücadele Veren Önemli Bir Yer

Vali Çeber’in, gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Vali Yardımcısı Bayram Sağır, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Yeşilay Şube Başkanı Selim Kandemir, İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Harun Mertoğlu ve YEDAM çalışanları hazır bulundu.

Burada destek hizmeti alan kişilerin hobi atölyelerindeki çalışmalarını inceleyen Vali Çeber, YEDAM'ın önemli bir hizmet noktası olduğunu belirterek, merkezin her türlü ihtiyaca destek vermeye hazır olduklarını söyledi belirterek, “ YEDAM; tütün, alkol, madde, internet ve kumar oynama ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı olmakta. Bunun yanı sıra aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzenlerinin onarılmasını ve ilişkilerinin sağlıklı devam etmesini desteklemektedir.

Bu önemli görev ve sorumluluğun farkında olarak YEDAM’da hizmet vermekte olan tüm arkadaşlarımıza çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.