EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 20:20   Güncelleme : 17-02-2021 21:17

Rize'de Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliklerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

Rize Belediyesi ile Rize Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü, 16 okuldan 30 Türkçe Öğretmeninin danışmanlığında 220 ortaokul öğrencisine eleştirel okuma, farklı bakış açıları kazandırma ve yorumlama gibi üst düzey okuma becerilerini kazandırmayı amaçlayan "Ortaokullar Arası Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliği"nin 4.sü gerçekleştirildi.

Rize'de Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliklerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliklerimizin 4.sünü, Türk profesör, yazar ve divan edebiyatı araştırmacısı İskender PALA'nın "İki Dirhem Bir Çekirdek" adlı kitabı üzerinden Çaykur Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Cüneyt Kalaycı yönetiminde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Selçuk Torpil, etkinliklerimiz süresince paylaşılan birçok kitabı gerek öğrencilik döneminde gerekse günümüzde okuduğunu, her kitabın kendisinde farklı izler bıraktığını ifade etti. Lise yıllarında okuduğu bu kitapta yer alan deyimlerin hala zihninde taze olduğunu ifade eden Şube Müdürü Torpil, kitapların öğrencilerimizin hayatlarında bir vazgeçilmez olması dileğiyle sözlerini tamamladı.

Çaykur Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Cüneyt Kalaycı yönetiminde gerçekleştirilen etkinlikte birbirinden farklı etkinliklerle deyimlere yönelik farkındalık oluşturuldu.