GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 12:38   Güncelleme : 16-02-2021 12:38

RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı Güneysu Konakları’nda Yapıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısı Vakfın Onursal Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumartesi günü RTEÜ Güneysu Konakları’nda gerçekleştirildi.

RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı Güneysu Konakları’nda Yapıldı

Toplantıya; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı İsmail Kahraman, Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fahri Kasırga, Rize Valisi Kemal Çeber, RTEÜ Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, RTEÜ Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun Mertoğlu, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Necmeddin Bilal Erdoğan, Hamdi Safi, Abdulkadir Kart ve Ali Kopuz katıldı.

Üniversitenin mevcut durumu, faaliyetleri ve kurumun alt yapısının daha da güçlendirilmesi amacıyla yapılması planlanan projelerin ele alındığı toplantıda Güneysu Konakları’nda devam eden inşaat çalışmaları, özel okul inşaatının son durumu ve Teknokent inşaatı konuları da görüşüldü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Onursal Başkanı-Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a üniversitenin gelişimi ve yapılan çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler verdi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Onursal Başkanı-Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise, Üniversitenin özellikle son yıllarda hızlı bir gelişim içinde olmasından ve uluslararası düzeyde bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.