EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-02-2021 22:09   Güncelleme : 14-02-2021 22:43

Köy Okullarında Yüz Yüze Eğitim Yarın Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca, 15 Şubat'ta kademeli yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından Türkiye genelindeki köy okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirildi.

Köy Okullarında Yüz Yüze Eğitim Yarın Başlıyor

CEVAHİR TOPALOĞLU 

PAZAR-Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışması yapıldı. 
15 şubat pazartesi itibariyle il hıfzısıhha kurulu kararıyla Pazar ilçemizde bulunan 4 köy okulunda eğitim öğretim tam gün olarak başlayacak.
Covit-19 tedbirlerinin sıkısıkıya uygulandığı okullarımızda Maske-Mesafe-Temizlik temel ilke olarak benimsendi.
Rize'nin Pazar İlçesinde haftanın beş günü eğitim verecek okullar şunlar: Aktepe Köyü ilk/Ortaokulu, Hamidiye İlk/Ortaokulu, Melyat Köyü Fuat Ergenç İlk/Ortaokulu ve Irmak Köyü Vali Erdal Ata ilk/Ortaokulu.

Görüşlerine başvurduğumuz Aktepe Okulu müdürü Sefer YAZICI'' bütün hazırlıklarımızı tamamladık, Pazar ilçemizde bütün okullarımız gibi biz de "Okulum Temiz" belgesini almaya hak kazandık. Dezenfektan, maske ve temizlik ürünleri noktasında hiçbir eksikliğimiz yok. Allah devletimize zeval vermesin. Bu zor süreci hastalıkla tanışmadan tamamlamak istiyoruz.
Okulumuzda "Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" kapsamında, sınıf ve benzeri tüm alanlarda öğrenciler arasında sosyal mesafe sağlanacak şekilde düzenlemeler gerçekleştirdik'' dedi.