GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 00:49   Güncelleme : 05-02-2021 00:49

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ''Reisin atadığı Melih Bulu'yu merak ettim''

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Melih Bulu İle ilgili Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ''Reisin atadığı Melih Bulu'yu merak ettim''

RİZE- Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Melih Bulu İle ilgili Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada '' Reisin atadığı Melih Bulu'yu merak ettim, AKP Milletvekili ve Belediye başkanlığı adayı olmak için baş vuran Bulu'yu aday bile yapmamış ama rektör olarak atamış eğitime verilen önem bu olsa gerek.

(wikipedia'da yer alan bilgilere göre)
Siyasi Geçmişi ;Sosyal Demokrat Halkçı Partide başlamış(gerçi bu da tartışıldı) Liberal Parti İle devam etmiş en sonunda AKP de il Başkan yardımcılığı yapmış. AKP'de Milletvekili ve Belediye Başkan aday adayı olmuş ama aday gösterilmemiş. Sanal akıncılar isimli bir gurubu yönettiği iddia edilmiş...
 
İntihalleri(Sahtekarlık ve hırsızlık) iddiaları ;Science Integrity Digest isimli sitede yer alan bir analizde Melih Bulu'nun doktora tezinde intihal yaptığına dair bulgular yer aldı. Yapılan incelemede Bulu'nun 2003'te yazdığı tezin 3. bölümünde, yüzde 30 ila 50 arası intihal(bir tür sahtekarlık,hırsızlık) tespit edildi..
Ne diyelim...Saraydan yönetmek böyle bir şey demek ki'' ifadelerine yer verdi 

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz 'in Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Melih Bulu İle ilgili Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama.