GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 14:57   Güncelleme : 01-02-2021 14:57

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen İkizdere İlçesinde Kurum Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen İkizdere İlçesinde Kurum Müdürleri İle Bir Araya Geldi

kizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz ile Şube Müdürü Selami Önder'in de katıldığı toplantıda eğitim öğretim süreci tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Mart 2020 itibariyle öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin okullarından uzak kaldıklarını, kısa aralıklarla okula dönüş gerçekleşse de bunu salgın nedeniyle tüm zamana yayamadıklarını ifade etti. Bu uzun araya rağmen okullarımızın her an açılacakmış gibi hazır tutulmasının gerekliliğini vurgulayan Emen; elbette ki bu kararı Bilim Kurulumuzun önerileri doğrultusunda Bakanlığımızın alacağını belirtti. Öğretmen ve öğrencilerimizin dönem arası tatiline girdiklerini ancak bu süre içerisinde de öğrencilerimizin bu süreyi verimli geçirmesi adına gerekli rehberliklerin yapılmasının önemine değindi.

İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Bakanlığımızın öğrencilerimizin bireysel ya da velileriyle birlikte yapılabilecekleri eğlenceli ve öğretici etkinliklerin yer aldığı bir programı birlikte 23gun.meb.gov.tr adresinde yayımladığını ifade ederek bu konuda gerekli bilgilendirmelerin öğrenci ve velilere yapılmasını belirtti. 15 Şubat tarihi itibariyle başlayacak olan 2.dönemin ister yüz yüze ister uzaktan eğitim şeklinde başlasın, mümkün olan en güzel şekilde planlanarak yürütülmesini istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz'den de ilçede yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alan Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, kurum müdürlerinin istek ve görüşlerini de alarak toplantıyı sonlandırdı.