GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 01:54   Güncelleme : 26-01-2021 02:09

Pazar İlçesindeki Ana Su Hattındaki Arıza Ekiplerin Aralıksız Çalışması İle Giderildi

Rize'nin Pazar ilçesinde şehir şebekesini besleyen ana su hattında, meydana gelen arıza ekiplerin yoğun çalışması sonucunda giderildi.

Pazar İlçesindeki Ana Su Hattındaki Arıza Ekiplerin Aralıksız Çalışması İle Giderildi

CEVAHİR TOPALOĞLU 

PAZAR-Kesinti öncesinde gerekli duyurular ile vatandaşlar bilgilendirilirken, çalışmalar 17:00 itibari ile başladı. Ana borudaki hasarlı kısım yeni parçalar ile değiştirildi. Kontrollerin ardından ana hat üzerinde bir sızıntı bulunmadığını tespit eden Su ve Kanalizasyon ekipleri, saniyede tonlarca suyun taşındığı borulara suyu kontrollü bir şekilde yeniden verdiler. Çalışmalar boyunca Pazar Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Güneş ve Pazar Belediyesi Fen işleri Müdürü Varol Türkyılmaz çalışma alanından biran olsun ayrılmadı.

Bazı mahallerde su kesintisi yaşanmadan arıza öngörülenden çok daha önce ekiplerin yoğun çalışması ile tamamlanırken, kesinti olan yerlerde de en geç birkaç saat içerisinde suların yeniden verileceği belirtildi. Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Güneş ve Pazar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz Çalışmaların tamamlanması ile fedakarca çalışan tüm ekibe teşekkür etti.