SPOR
Giriş Tarihi : 19-01-2021 23:52   Güncelleme : 19-01-2021 23:52

Emin Adımlarla Süper Lige Doğru

Güneysu Spor Lisesi Spor iki yıl önce kurduğu Voleybol takımı 2. Ligde ilk yarıyı lider bitirerek süper lige göz kırpıyor

Emin Adımlarla Süper Lige Doğru

Rize Güneysu Spor Lisesi spor Kulübü 2019 yılında kurulduktan sonra TVF Bölgesel Erkekler Liginde Şampiyon olarak 2. Lige yükseldi. Türkiye Voleybol Federasyonu 2020-2021 sezonunda 2. Lig 6. Grupta 12 maçta 11 galibiyetle liderliğe adım attı.

Geçen hafta Hakkari deplasmanında iki maçta güçlü rakipleri lig ikincisi Hakkari Sportif Faaliyetleri 3-0 ve Hakkari Gençlik Merkezini 3-1 yenerek ilk defa katıldıkları 2. Ligde Play Off a kalma yolunda büyük bir adım attılar. Okul kulübü yöneticileri Hakkari deplasmanında ilin yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin misafirperverliği ve ilgileri için ayrıca çok mutlu olduklarını belirttiler.

Güneysu spor lisesi okul kulübü yöneticileri okul kulübüne destek olan herkese teşekkür ederken, hedef kitlelerinin kendi öğrencilerimiz ve Rize'nin gençleridir. Bu yolda amacımız gençlerimizin iyi yetişmiş birer voleybolcu olması ve ülke voleyboluna katkı sağlaması olduğunu söyleyerek emeği geçen Beden eğitimi öğretmenlerine, Antrenör Sadık Yılmaz’a ve sporculara teşekkür ettiler.