GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2021 15:36   Güncelleme : 18-01-2021 15:36

Kan Bağışı Hayat Kurtarır

Pandemi döneminde kana her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Kızılay Rize Şube Başkanı Bahattin Karali, “kan stoklarımız bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi

Kan Bağışı Hayat Kurtarır

Kan bağışında her geçen gün düşüş olduğunu ifade eden Rize Kızılay Şube Başkanı Bahattin Karalı vatandaşları kan bağışına davet etti.

Kan bağışının hayat kurtardığını belirten Rize Kızılay Şube Başkanı Bahattin Karalı Pandemi nedeniyle son 10 aydır kan bağışında azalma olduğunu söyledi.  Karali açıklamasında“ Hepimiz için gerekli olan Kızılay vatandaşlarımızın kan bağışları ile hasta ve yaralılara kan vererek hayat kurtarmakta, son aylarda kan bağışlarında azalma var ve Kızılay olarak arzu edilen seviyede destek veremiyoruz. Vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Rize şubesi olarak hafta sonları dahi Memiş Ağa Parkı, Timya vadisi TOKİ konutları idari bina önünde ekiplerimize kan bağışında bulunulabilir” dedi.

Kan bağışı yapmak isteyen vatandaşların kısıtlamadan muaf tutulduğunu belirten Karalı  kan bağışı için randevu alınabileceğini ve Kızılay şubesinin aranması ile vatandaşların bağışta bulunabileceğini belirterek “ Halkımız 0534 4555767 veya 464 2171292 numaralı telefonlarla randevu alabilirler” dedi.