GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 23:42   Güncelleme : 12-01-2021 23:55

DENİZ “Emekliler Yaşam Savaşı Veriyor”

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz; “Bizler yaşam savaşı veriyoruz yüzde 8'lik zam bu yaşam koşullarında hiç bir şey ifade etmiyor.” dedi.

DENİZ “Emekliler Yaşam Savaşı Veriyor”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz yaptığı yazılı açıklamada,  emeklilere verilen zammı eleştirdi. Başkan Deniz açıklamasında; “Bu zam biz emeklilere yeterli değil. Emekliler çok zor durumda, yaşam savaşı veriyoruz. Bu pandemi sürecinde dengeli beslenemiyoruz. Emekli maaşları gıda, kira, elektrik, su, yakıta yetmiyor. Açıklanan enflasyon rakamları gerçek değil. Çıkıp marketleri gezsinler. Pazar yerlerini gezsinler. Geçtiğimiz yıl ile bu yılki fiyatları bırakın, son iki aylık sürede artan fiyatlara baksınlar. Emeklinin dar gelirlinin yaşamasını istemiyorlar. Asgari ücretin de, emekli maaşlarının da en az 4 bin 500 lira olması gerekir”  dedi
 
4 KİŞİLİK AİLE İÇİN AÇLIK SINIRI 2 BİN 590 TL

Saltuk Deniz; “Ülkede dört kişilik bir aile için açlık sınırı 2 bin 590 lira ve yoksulluk sınırı 8 bin 436 lira iken, asgari ücretlilere yapılan zam ve TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla emeklilere yapılan zam oranlarının emeklileri ölüm sınırına getirdiği açıktır. Birileri, işçi sınıfının, kıt kanaat geçinerek patronlara, hükümete boyun eğmesini istemektedir!  Birileri, emeklilerin evlerinde, üstelik böylesi zorlu bir pandemi sürecinde, ellerine geçmeden eriyen üç kuruş ile ölümü beklemesini istemektedir! İlan ediyoruz; Biz hem asgari ücretli işçilere, hem de tüm emeklilere  yapılan zulmün  bize reva görülecek olan bu insanlık dışı zamların karşısında yılgınlığa kapılmayacağız.  Meşru ve demokratik zeminde hak mücadelemizi sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.