GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 20:05   Güncelleme : 08-01-2021 20:22

Rize Halk Eğitim Binası Tahliye Mİ Ediliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Rize İl Başkanı Nurdan Tavukçuoğlu Ardal yaptığı açıklamada ''Rize Halk Eğitim binası şehrimizdeki  kentsel dönüşüm sürecine takılarak  maalesef ki Kaçkar vergi dairesi ve Yeşil Çay Vergi dairelerine tahsis edilmek üzeredir.''dedi

Rize Halk Eğitim Binası Tahliye Mİ Ediliyor

CHP Rize Kadın Kolları İl Başkanı Nurdal Tavukçuoğlu Ardal  ''Halk Eğitim Müdürlüğüne yaptığımız ziyaret sonucunda aldığımız bilgiye göre henüz ellerine gelen resmi bir yazı olmamakla birlikte oluşumun bu yönde ilerlediği yönündedir.
Milli Emlak tarafından mevcut bina Rize Halk Eğitim Müdürlüğü’ne 33 yıllığına devredilmiştir.Bu süreç de mevcut Vergi dairelerimizin ihtiyacından dolayı Halk Eğitim Merkezinin taşınma kararı alınmıştır.Şehrin tam merkezinde olan Halk Eğitim binası trafik sıkışıklığı da düşünülürse fiziki olarak bu duruma uygun değildir.
Hali hazırda daha 3 yıldır maddi manevi büyük emekler vererek geçtikleri binalarının  2 yıllığına  geri alınması , doğaldır ki usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi mağdur edecektir.
Kurslara katılım sağlayarak meslek edinip evden iş gücüne katkı sağlayan kadınlarımızın Halk Eğitim binasının şehir dışına taşınmasıyla kurslara ulaşımı da zorlaşacaktır.
Bu durum her zaman ki gibi yanız bırakılan usta öğreticilerimizi çok üzmüştür.Emekçi kadın olan usta öğreticilerimiz bana göre halkın bel kemiklerindendir.Eski bir usta öğretici olarak verilen emeğin farkındayım ve emeğe saygı duyulması gerektiğini düşünüyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı olarak usta öğreticilerimizi ve emekçi kadınlarımızı  destekliyoruz.'' ifadelerine yer verdi