SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2020 23:03   Güncelleme : 25-12-2020 23:03

Demokrat Parti Rize 14. Olağan İl Kongresi Yapıldı

Demokrat Parti Rize İl Teşkilatı 14. olağan kongresinde tek liste adayı olan Hamit Çelik yeniden İl başkanı olarak seçildi.

Demokrat Parti Rize 14. Olağan İl Kongresi Yapıldı

CEVAHİR TOPALOĞLU

RİZE- DP Rize 14. Olağan Kongresi, Tek Gıda İş Sendikası Konferans Salonunda Yapıldı.

Kongrede DP Gik üyesi Trabzon İl Başkanı Ali Akar, Rize İl Başkanı Hamit Çelik'in konuşması'nın ardından video konferans yöntemiyle Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal'da bir konuşma yaptı.

DP Rize il kongresine GİK üyesi ve Trabzon il başkanı Ali Akar, CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, İYİ Parti Rize merkez ilçe başkanı Gönül Er, partililer ve delegeler katıldı.

Yapılan kongre sonunda Hamit Çelik başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine İlhan Efendioğlu, Turgut Sargı, Mustafa Hulusi Kanbur, Mehmet Yazıcı, Necmi Karaali, Sait Köse

Demokrat parti Rize İl başkanı Hamit Çelik, partilerinin yeniden ayağa kalkacağını belirterek, “Partimize her geçen gün yoğun bir teveccüh var. Demokrat Partinin tekrar eski günler dönmesi Anadolu insanının tekrar ekonomisini yükseltmesi demektir. Bunu gören Anadolu insanı partimize karşı bir sevgi besliyor” dedi

gören Anadolu insanı partimize karşı bir sevgi besliyor” dedi