DİĞER
Giriş Tarihi : 25-12-2020 22:55   Güncelleme : 25-12-2020 22:55

Ameliyatsız Basur Tedavisi Artıları

Ameliyatsız Basur Tedavisi Artıları

Tıp sektörünün gelişmesiyle tedavi yöntemleri de gelişmeye devam ediyor. Geçmişte yalnızca ameliyatla düzelen bazı sorunlar günümüzde artık ameliyat olmadan klasik muayene odalarında 10-15 dakika gibi kısa süreler içinde çözüme kavuşuyor. İşte bunlardan bir tanesi de basur. Geçmiş dönemlerde insanların korkulu rüyası halini almış basur artık 10-15 dakikada çözüme kavuşuyor.
Ameliyatsız basur tedavisi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Öncelikle ameliyata göre neredeyse hiç ağrı ve sızı duyulmadan kişi tedavi oluyor. Aynı zamanda da en önemli artısı kesinlikle zaman. Hem tedavi süresi kısa ve aynı zamanda kişi tedavi olduğu dakika artık günlük hayatına geri dönüyor hiçbir şekilde hastane yatışı gerekmiyor.

Basur Sebebi ve Belirtileri
Basur birçok farklı sebepten dolayı meydana gelebilir. Bunlardan bir tanesi de makat bölgesinde oluşan hemen hemen her sıkıntıda sebep olan kabızlık. Kabızlık özellikle kişinin fazla ıkınmasına yol açtığı için basur meydana geliyor. Bunun dışında sürekli oturmak, alkol alışkanlığı, kalın bağırsak kanseri, gebelik gibi durumlar basur sebebi olarak gösterilmektedir.
Basurun belirtileri makattan canlı bir kırmızı renk gelmesi gösterilebilir. Bunun dışında kişi oturma konusunda da sıkıntı yaşarken aynı zamanda makat bölgesinde ele gelen bir şişkinlik, akıntı, kaşınma gibi durumlar da oluşursa kişi anlamalıdır ki basur olmuştur. Bu sebeple kişiler hiç vakit kaybetmeden basur seviye atlamadan tedavi olmalıdır.

Basur Tedavisi Çeşitleri
Tıp sektörü geliştikçe tedavi çeşitleri de artış gösteriyor. İşte bunlardan bir tanesi de basur tedavisinde kişilerin karşısına çıkıyor. Basur tedavisiçeşitleri kısaca incelemek gerekirse neolaser, lazer ve lastikle boğma olarak sıralanmaktadır. Doktorlar hangi tedavi yönteminin kullanılması gerektiği konusunda basurun seviyesine bakarak karar verecektir.
Lastikle boğma yöntemi bu yöntemler arasında en yeni yöntemdir ve tek başına kullanıldığı gibi gerekli görüldüğü durumda lazer yöntemiyle birlikte de kullanılabilir. Lazer tedavisi lokal anesteziyle lazer verilmesiyle yapılırken, neolaser yöntemi de ince prob yardımıyla ısı verilmesiyle yapılır. Tüm yöntemler oldukça başarılıdır ve ortalama 10-15 dakika sürmektedir. Kişiler bu süre sonunda günlük hayatlarına devam edebilirler.