GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2020 20:07   Güncelleme : 25-12-2020 20:07

RISE Ekibi ve Projesi BIGBANG Finalinden Ödülle Döndü

Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması olan İTÜ BIGBANG’te ülkemizdeki en iyi 20 girişimden biri olarak seçilerek finale katılmaya hak kazanan sosyal girişim projesi (RISE) büyük ödülün sahibi oldu.

RISE Ekibi ve Projesi BIGBANG Finalinden Ödülle Döndü

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Kenan Kanburoğlu ile Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Ersen Beyatlı, Dr. Öğr. Üyesi Yiğit Mahmutoğlu ve öğrencilerinden Ömer Ergin, Adnan Kocatürk ve Muhammet Sergen Yılmaz hazırladıkları RISE isimli proje 2020 yılında Türkiye’nin en iyi 20 girişiminden biri oldu.

İTÜ BIGBANG Start-Up Challange’ın final sahnesine çıkan RISE ekibi ve projesi finalde 150.000₺’si nakit ve 78.000₺’si kullanım olmak üzere toplamda 228.000₺ ödül almaya hak kazandı.

Bir sosyal girişim hikâyesi olan RISE, Tıp eğitiminde simülasyon yöntemleri kullanımını tüm hastanelerde mümkün kılan, mobil, kullanıcı dostu, makul fiyatlı ve eğitimcilerle öğrencilerin farklı kurumlarda da olsa iletişimine imkân vererek bir ekosistem oluşmasına imkan sağlıyor.

RISE projesi web adresi: https://risetechsol.com/