GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2020 17:40   Güncelleme : 24-12-2020 17:40

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, İstanbul'a Atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararıyla Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, İstanbul'a Atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararıyla Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rizeli hemşehrimiz Şaban Yılmaz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

HSK Birinci Dairesi, adli ve idari yargıdaki hakim ve savcıları kapsayan mazeret kararnamesinin çalışmalarını tamamladı.

Kararnameye göre, Yargıtay üyeliğine seçilen İrfan Fidan'ın yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Yargıtay üyeliğine seçilen Yüksel Kocaman'dan boşalan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ise Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça getirildi.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaköse, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri atandı.

Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, yaptığı açıklamada, "Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince; Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakim ve Savcısını kapsayan mazeret kararnamesi çalışması tamamlanmış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Hayırlı olsun." dedi.