GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 17:42   Güncelleme : 16-12-2020 17:42

Çamlıhemşin'de işçiler Daha Mutlu

Hizmet-İş Sendikası Rize Şubesi ile Çamlıhemşin Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İşçilerin maaşlarında ortalama %50 artış sağlandı

Çamlıhemşin'de işçiler Daha Mutlu

ÇAMLIHEMŞİN-Çamlıhemşin Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası Rize Şubesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Çamlıhemşin Belediyesi’nde düzenlenen törende Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ile Hizmet İş Sendikası Rize Şube Başkanı Mehmet Alaca toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Hizmet İş Sendikası Rize Şube Başkanı Alaca, burada yaptığı açıklamada, görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığını belirterek, "İmza altına aldığımız sözleşme 1 yıl geçerli olacak. Sözleşmemizin yürürlüğe girmesiyle maaşlara ortalama yüzde 50 oranında zam yapılacak. Sosyal haklara önemli kazanımlar sağladık. Üyelerimizin maaşlarına aile ve çocuk yardımı, günlük 20 TL yemek yardımı, 120 TL yakacak yardımı, günlük 5 TL sorumluluk zammı, temizlik işlerinde çalışan işçilere aylık 300 TL sosyal yardım eklendi. Ayrıca 750 TL bayram yardımı, 52 yevmiye ikramiye, Çamlıhemşin Belediyesi sınırlarında ikamet eden işçilerimize 1200 TL sosyal yardım toplu iş sözleşmesine eklendi. Sözleşmenin üyelerimize ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ediyor, imza altına alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Haşimoğlu ise sözleşmenin günümüz şartlarına göre iyi bir sözleşme olduğunu ve ellerinden gelen en iyi zammı ve kazanımları işçilerine verdiklerini belirtti.

Sözleşmenin herkes için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Haşimoğlu. emeği geçenlere de teşekkür etti.