EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-12-2020 22:36   Güncelleme : 09-12-2020 22:36

KİTAP OKUMA VE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliğinin ikincisi Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ve etkinlikten sorumlu Şube Müdürü Selçuk Torpil'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KİTAP OKUMA VE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü Etkinlik Koordinatörü Uğur Köse'nin sunumuyla gerçekleşen etkinlikte Antoine de Saint-Exupéry'nin Küçük Prens adlı eseri ele alınırken, programın bu etkinlikteki yöneticiliği ise Rize İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Pınar Cüce gerçekleştirdi.

Toplamda 220 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte artık bir dünya klasiği sayılan "Küçük Prens" kitabına öğrencilerimizin ilgisinin yoğun olduğu görüldü.

Müdür Engin Emen konuşmasına Küçük Prens'ten bir alıntı ile başlayarak, kitapta "Sana ait olanı bu kadar önemli yapan, onun için harcadığın zamandır." der. "Kitap okumaya ayırdığınız zaman paylaşımlarımızın anlamını yücelten en önemli etken olarak duruyor. Kitaptan edindiğiniz izlenimler ve yaptığınız çıkarımlar ile oldukça keyifli ve güzel vakit geçirdiğinizi görüyorum. Bizlerin de en büyük kazancı gözlerinizde kitap okuma aşkının alevlerini görmek oluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Öğrencilerimizin aktif katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte öğrencilerimiz Küçük Prens'e dair yorumlarını paylaşarak uzaktan da olsa birbirleri arasında akran etkileşimi oluşturdular. Küçük Prens'e dair resimlerin ve videoların da paylaşılması sonrasında oturum bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere sonlandırıldı.