GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2020 10:56   Güncelleme : 09-12-2020 11:18

BİR YILDIZ DAHA KAYDI DÜNYAMIZDAN

Akyazı Gazi Süleyman paşa Camii emekli İmam hatibi ve Akyazı Kıraat Eğitimi Merkezi Kurucusu Of Balabanlı Hüseyin HARPUTOĞLU hoca efendi hayatını kaybetti.

BİR YILDIZ DAHA KAYDI DÜNYAMIZDAN

Ömrün İslam’a ve yüce kitabımız Kur’an-i Kerim’e hizmete adamış güler yüzü ve tatlı dili ile insanların gönlünde taht kurmuş Sakarya Akyazı Gazi Süleyman paşa Camii emekli İmam hatibi ve Akyazı Kıraat Eğitimi Merkezi Kurucusu, başkanı ve baş hocası Of Balabanlı Hüseyin HARPUTOĞLU hoca efendi 81 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İsmail Ağa cemaati Şeyhi Hacı Mahmut efendi nin de vekili olan Harputoğlu hoca efendi kendine has tavrı ve yanık sesi ile aşri şerif okuyan ahlak ve tevazu sahibi bir kişilik olarak tanınırdı.

Osmanlının son alimlerinden Of Balabanlı Kurra Hafız Merhum Harputoğlu Hacı Ridvan efendinin oğlu olan Hüseyin Harputoğlu nun cenazesi Bu gün ikindi Namazından sonra Darul Kurra camiinde kılınıp Akyazı daki Aile kabristanlığına defnedilecek tir.

Son nefesine kadar Talebe Okutmaya ve hizmete devam eden, Şehrimizin Kanaat Önderlerinden olan Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hocamızın da Dostu olan Hoca efendiye Allahtan Rahmet Kederli Ailesine Sabırlar diliyoruz.