GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2020 22:23   Güncelleme : 04-12-2020 22:23

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÜRKİYE BİRİNCİSİ VE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nda Türkiye Birincisi ve Türkiye İkincisi olan öğrencileri Milli Eğitim Müdürlüğünde konuk etti.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TÜRKİYE BİRİNCİSİ VE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

Bu yıl onuncusu düzenlenen yarışmada görsel ve edebi olarak iki ana kategoride 19.100 okuldan toplamda 538.633 eser yarıştı. İlimizden Çayeli 9 Mart İlkokulu öğrencimiz Kerem Yazıcı yazdığı şiirle ülke çapında birinci olurken, Hüseyin Yardımcı İlkokulu'ndan görsel sanatlar alanında yarışmaya katılan Ezgi Nil Dilber  Türkiye ikincisi oldu. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Hüseyin Yardımcı İlkokulu Müdürü Yüksel Canbaz,9 Mart İlkokulu Müdürü Cemil Keserpara, Öğretmenlerimiz Enes Süküt ve Ali Yılmaz da katıldı.

Törende Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, bu büyük başarıdan dolayı Rize eğitim camiasını mutlu eden öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkürlerini ifade etti. Rize'mizin potansiyelinin farkında olduklarını ve bu potansiyelin uygun şekilde yönlendirilmesi halinde çok daha güzel başarılara imza atacaklarından emin olduklarını dile getiren Müdür Emen, eğitimin tüm paydaşlarının katkıları ile çalışmaların meyvelerini de almaya devam ettiklerini belirtti.