GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2020 23:03   Güncelleme : 01-12-2020 23:03

RTEÜ Rektörü Karman'dan Su Ürünleri Fakültesne Ziyaret

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karman, Su Ürünleri Fakültesini ziyaret etti.

RTEÜ Rektörü Karman'dan Su Ürünleri Fakültesne Ziyaret

Kısa süre önce Dekanlık görevini devralan Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç tarafından karşılanan Rektör Karman, Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç ve ekibini tebrik ederek, başarılar diledi.

Rektör Karman burada bir konuşma yaparak, dekanlık görevi süresince sürdürmüş olduğu özverili çalışmalar dolayısıyla Prof. Dr. Cemalettin Şahin’e teşekkür etti.

Su Ürünleri Fakültesinin en eski fakültelerden birisi olduğunu hatırlatan Rektör Karman: “Fakültemizin amacı; bölgesel ve ulusal su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlayacak teknolojik bilgilere sahip teknik eleman yetiştirmek üzere “eğitim” vermek, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde disiplinler arası “araştırma” yapmak,  bölgesel ve ulusal düzeyde topluma ve ilgili kesimlere “hizmet” sunmak, Lisans ve lisansüstü eğitim – öğretimle kamu kurumlarının ve özel sektörlerin gereksinim duyduğu eğitilmiş vasıflı iş gücünü sağlamak, aynı zamanda lisansüstü eğitimle alanında uzmanlaşmış elamanları yetiştirerek akademik kadroyu güçlendirmek, yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçları ve yenilikleri uygulamaya aktarmaktır.” dedi.

Görüşmede, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Prof. Dr. Cemalettin Şahin, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlker Zeki Kurtoğlu ve Doç. Dr. Emre Çağlak hazır bulundu.