SİYASET
Giriş Tarihi : 21-11-2020 23:19   Güncelleme : 21-11-2020 23:45

TOPALOĞLU Ak Parti İl kongresinde aday olacağını Açıkladı

Metin Topaloğlu Ak Parti Kastamonu İl kongresinde aday olacağını açıkladı.

TOPALOĞLU Ak Parti İl kongresinde aday olacağını Açıkladı

CEVAHİR TOPALOĞLU

Kastamnu İl Başkan Adayı Metin Topaloğlu Sosyal Medyadan Yaptığı Açıklamada '' Saygıdeğer Kastamonulular,

Çok kıymetli Ak Partili dava arkadaşlarım,
Sevdası sevdamız, davası davamız olan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, dünya mazlumlarının umudu olan ülkemizi güçlü yarınlara ulaştırmak için Ak Parti’ye gönül vermiş bir kardeşinizim. 
Onur ve gururla taşıdığım başpolislik üniformamı, emekli olmam nedeniyle çıkardığımda ilk olarak Ak Parti Teşkilatına üye oldum ve İl Y. Yönetiminde görev aldım. 24 Haziran 2018 Milletvekili Seçimlerinde AK Parti Kastamonu Milletvekili aday adayı oldum. Gerek siyasete girmeden önce, gerekse siyasi yaşamımda çok değerli halkımızla sıcak, samimi temaslarımız, birlikteliğimiz oldu. Bu samimiyet ve bu kardeşlik hukukumuz ise her geçen gün artarak devam etti.  Turkuvaz Medya Bölge temsilciliği görevinide üstlendiğim bu süreçte, 
Kastamonu’nun her köşesini çok iyi bilen, toplumun her kesiminden insanlarla derin dostluklar kurmuş, Kastamonu’ya ve Kastamonu insanına derin bir sevgiyle bağlanmış bir insanım. 
Ülkemiz genelinde, başta partililerimiz olmak üzere toplumun her kesimi tarafından merak ve ilgiyle takip edilen İl Kongrelerimiz devam etmektedir. Ak Parti Kastamonu İl Kongresi de aynı merak ve ilgiyle beklenmekte iken kongre tarihinin çok geç açıklanması kafalarda cevap bekleyen soru işaretlerine neden olmuştur.. Şahsıma doğrudan ulaşan veya sosyal medyada tepkilerini dile getiren partililerimiz, bu söylediklerimi doğrulamaktadır. 
Kongre tarihini geç açıklamak suretiyle,  aday çıkmanın güçleştiği bir durumda bugün beklemediği bir tepkiyle karşı karşıya gelmiştir. Kongre tarihinin yakın olmasına rağmen, partililerimizin istek ve talebi üzerine Ak Parti Kastamonu İl Başkanlığına aday olmak üzere çalışmalarıma başlamış bulunuyorum. Çalışmalarımı kısa süre içinde tamamlayarak 22 Kasım 2020 Pazar günü (Yarın) yapılacak olan Ak Parti İl Kongresinde İl Başkanlığına aday olacağımı bildiririm. 
Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.'' İfadelerine Yer Verdi

Metin TOPALOĞLU KİMDİR?
2017 yılında Başpolis olarak görev yaptığı Emniyet Müdürlüğünden emekli oldu. Aynı yıl Ak Partiye üye olarak Kastamonu Ak Parti İl Kongresi seçimleriyle birlikte İl Y. yönetiminde yer aldı. 
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Milletvekili aday adayı oldu.. İl ve İlçe Teşkilat mensuplarının katılımları ile gerçekleşen temayül yoklamasında yüksek destek aldı. Hitit ve Kastamonu Üniversiteleri Felsefe ve Din Bilimleri Din Sosyolojisi alanında tezli yüksek lisans sahibi olan Metin Topaloğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

NOT: Ak Parti Kastamonu 7 Olağan İl Kongresi 22 Kasım Pazar Günü (Yarın) Saat 12:00'da Atatürk Spor Salonun'nda Yapılacaktır.